Anasayfa » ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi – ISO 27001 Eğitimi | İstanbul
ISO-27001-Bas-Denetci-Egitimi-Istanbul

ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi – ISO 27001 Eğitimi | İstanbul

ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi | İstanbul

Yönetim sistemleri standartlarında birçok standartta baş denetçilik, danışmanlık ve eğitim hizmeti vermeme rağmen ağırlıklı olarak Bilişim Sistemleri üzerine olan standartlarda hizmet vermekteyim. Bu yüzden de ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin bendeki yeri her zaman ayrı olmuştur. Şuanda aktif olarak bir çok akredite kuruluş adına baş denetçi eğitmenliği yapıyorum. Gelen teklifler doğrultusunda da firmalara isterlerse yerinde isterlerse dışarıda ayarlanacak bir lokasyonda  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili iç denetçi, temel bilgilendirme, farkındalık, uygulama ve baş denetçi eğitimi gibi eğitimleri de vermekteyim. Aşağıda ISO 27001 Eğitimleri ile ilgili kafanızda oluşacak sorulara karşı ufak tefek yazılar yazdım bu eğitimler ile ne amaçlanır, kimler katılmalı yada katılabilir, eğitimde neler var gibi başlıklar halinde özetledim.

ISO 27001 Eğitimi İçeriğinde Neler Amaçlanır?

Her firmanın bünyesinde bulundurduğu bilgilerin güvenliğini sağlaması gerekmektedir. Bu hedefe ulaşmanın tek yolu ise firma bünyesinde çalışan sorumlularda bilgi güvenliği farkındalığı oluşturmaktır.

Bu bilgi güvenliği farkındalığının şekillenmesi ve bu sistemin uygulama ayrıntıları ile ilgili yine uygulamaya yönelik bilgilendirme ve eğitimin detaylı şekilde verilmesi gerekmektedir.

Etkili bir ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurmanın en önemli adımlarında biri bu eğitimlere tabi tutulmak ve bu yolla da bu standardın firma tarafından tanınmasını ve maddelerinin firmaya uygulanmasını sağlamaktır.

ISO 27001 Eğitimi ve Programına Kimler Katılabilir/Katılmalıdır?

Bir firmaya ait organizasyon şemasına ait her basamaktan yönetici ve çalışanlar, Bilgi Güvenlik Yönetim Sistemi kurulumu, planlaması, uygulaması, denetimi ve koruması ile ilgili bu eğitimlerden rahatlıkla faydalanabilir.

ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi

Bu Eğitimlerin İçeriğinde Neler Sunulur?

 • Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile ilgili genel bilgilendirmenin katılımcılara sağlanması
 • Bilgi güvenliğini önemi ile ilgili bilgilendir ve örnek vakaların katılımcıya sunulması
 • Kritik bilgi güvenliğinde önemli noktalar ve sorumlulukların açıklanması
 • Süreç uyumluluğu
 • Firmada uygulanmakta olan mevcut sistemlerle ilgili benzerlikler ve ortak prosedürler
 • Uygulanacak sistemin kapsamını belirleme
 • Politika yönetimi
 • Bilgi varlıkları yönetimi konusunda bilgilendirme
 • Risk yönetimi yöntemi saptama
 • İş sürekliliği yönetim sistemi oluşturma
 • Sürdürebilirlik üzerine
 • Oluşturulabilecek politika ve prosedürler hakkında bilgi sahibi olunması
 • Uygulamalı vaka çalışmaları
 • ISO 27001, ISO 27002, ISO 27003, ISO 27004, ISO 31000, ISO 19011 gibi standartlar hakkında da temel olarak bilgi sahibi olunabilir. (Ağırlıklı olarak uygulama, iç denetim ve baş denetçi eğitimlerinde)

ISO 27001 eğitimlerimizi 4 başlık altında topluyoruz. Bunlar;

ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi, ISO 27001 İç Denetçi Eğitimi, ISO 27001 Uygulama Eğitimi ve ISO 27001 Temel Bilgilendirme-Dokümantasyon Eğitimidir.

ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimi ile ilgili teklif almak için iletişim adresimden benimle irtibata geçebilirsiniz.

32 Yorumlar

 1. burak bey merhaba. ben özel bir bankada pazarlama bölümünde çalışıyorum. bu belgeye sahip olarak ve akabinde mevcut işimden ayrılarak kendime yeni bir iş sahasında çalışma imkanı yaratmak istiyorum. öncelikle çok fazla bilgiye sahip değilim iso 27001 konusunda, o yüzden bu mümkün mü yani ben bu belgeyi alsam ve kendi işimi bıraksam bu belge sayesinde başvurup iş bulabileceğim kurumlar olacak mıdır? bana ne faydası olacak bu belgenin? belgeyi alabilmem için gereken eğitimi sizden alabiliyor muyum? kafamda çok fazla soru var ama şimdilik bu kadar. teşekkürler.

 2. STANDARDIN KARMAŞIKLIĞI BU KADAR SADE ANLATILABİLİRDİ TEŞEKKÜRLER BURAK EKŞİ

 3. MURAT ÇAĞATAY

  EĞER 27001 EĞİTİMİ ALINACAKSA GERÇEKTEN TEK ADRES BEK DANIŞMANLIK VE BURAK EKŞİ. KONU ÇOK ÖZELLİKLİ , STANDARTLAR GERÇEKTEN KARIŞIK VE YORUMA AÇIK. ANCAK SAMİMİ VE İNTERAKTİF ORTAMLA BAŞARILABİLECEK BİR EĞİTİM..EĞİTİMDEN SONRA DA SAHADA TANIK OLAN BİRİSİ OLARAK TEŞEKKÜRLER BURAK EKŞİ.BAŞARILARIN DEVAMINI DİLİYORUM.

  • Murat Bey güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Eğer sizin gibi tecrübeli insanlara bir şeyler katabildiysem ne mutlu bana. Güzel dilekleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

 4. Çağrı Tuncay

  Eğer bu işi uzmanından, gurusundan öğrenmek istiyorsanız kesinlikle tercih edilmesi gereken tek adres. Şirketimiz tarafından 3 kişi istemeden eğitime gönderildik, eğitim sonunda bu iş için gelecek planlarken bulduk kendimizi. Bek danışmanlık ve Burak Ekşi’ye teşekkürler.

  • Ekip olarak eğitimde çok aktiftiniz. Gelecek planlama kısmında faaliyetlerimiz devam edecek. Bu arada bir gün toplanın gelin nargile ve okey sizi çok özlemiş :)

 5. Fahrettin ÖZEREN

  Yıllarca Bilgi İşlem Koordinatörlüğü yaptıktan sonra ISO27001 Baş Denetçi Eğitimini BEK Danışmanlık kurumundan aldım. Şu an profosyonel olarak ISO27001 Baş denetçiliği yapmaktayım. Yani çok kimsenin yapmak istediği gibi ikinci bir meslek kazanmış oldum. Bu neden ile BEK Danışmanlığa ve Sn. Burak Beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

 6. ISO 27001 benim hayatıma 2014 yılında girdi ve hala devam etmekteyim. Kendimi geliştirmemde Burak Ekşi’nin çok katkısı oldu. Verdiği eğitim sayesinde baş denetçiliğimide aldım. Profesyonel olarak eğitim verdiğini tüm samimiyetimle belirtirim. Eğitime sıfır olarak başlamış olsanız bile kendinize olan güveniniz ve Burak Ekşi sayesinde donanımlı bir şekilde eğitimi sonlandırıyorsunuz. Bu nedenle tek adres olarak BEK DANIŞMANLIK BURAK EKŞİ demek istiyorum. Burak Ekşi’ye sonsuz teşekkürler.

 7. Oldukça keyifli, uygulamaya dönük bolca örnekler içeren ve bu denli teknik bir standartın yalın bir dille anlatıldığı bir eğitimdi. Burak Bey’ e çok teşekkürler.

  • Güzel yorumun için çok teşekkür ederim Bulut. Sizin gibi arkadaşlara eğitim yapmak inanın benim için de çok keyifliydi. Yukarıda da dediğim gibi Okey ve nargile sizi çok özledi. :) Hadi kopun gelin bir ara.

 8. Burak Bey gerçekten çok başarılı. İşini hem seviyor hem de her şeyi en ince detayına kadar anlatıyor. Çok teşekkürler.

 9. Burak Bey’den ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimini almıştık. Eğitim yeri ve olanakları çok iyiydi. Kendisi bence bu eğitimde işinin en iyilerinden.Şöyle söyleyeyim kendisi aktif baş denetçi ve bu piyasada onu tanımayan yok. 27001 sahibi olan çoğu firmada denetim gerçekleştirmiş.Tecrubesi çok fazla ve güzel olanda bu bilgisini çok iyi aktarabiliyor.

  • Teşekkür ederim Kerem, sizleri tanımak benim için gerçekten mutluluk verici, üzerine böyle güzel yorumlarınızı da görünce daha da mest oluyorum. Bende size eğitim içerisindeki katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Güzel bir sınıf olmuştuk.

 10. Bu eğitimi, yıllarca yönetici olarak çalışan her daim saha tecrübesinin önemine inanan biri olarak, alanının ilklerinden işinin ehli, farklı sektörlerde fazla sayıda denetim yapmış, saha deneyimi yüksek olan Burak Ekşi’den almak, bakış açısının ve yorumun önemli olduğu, örnek olay analizleriyle zenginleştirilmiş bu 5 günlük yoğun eğitimin verimli geçmesini sağladı.Teşekkürler Burak Ekşi.
  Eğitim süresince katılımcıların konforu ile devamlı ilgilendiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.Emeğinize sağlık Burak Ekşi ve BEK Danışmanlık..

 11. ISO 27001 Baş Denetçi Eğitimini Burak Bey’den aldım. Kendisi konuya çok hakim. Havada kalan birçok konunun uygulamalardan örnek vererek oturmasını sağlıyor. Burak Bey çok pozitif bir eğitmen, kendisinden eğitim aldığım için çok memnunum.

 12. Merhaba
  Bek danismanlik 27001 denetci adayi egitimini verimli ve eglenceli bir sekilde tamamladik ilgi alaka ve misafirperverligi icin Burak Eksi ye tesekkur ederim,yillardir denetlenen olarak egitim sonrasi denetci persfektifinden bakabilmeyi ogrendim ayrica yeni arkadaslar edinmeninde keyfine vardim not egitim suresince guzel yemekler ve ikramlar sizleri bekliyor

 13. Burak hocam eğitim için çok teşekkür ederim. Kaliteli ve dolu dolu bir eğitim idi. Örneklemeli anlatımlarıyla sınıfa hakimiyeti ve bilgi birikimi ile gerçekten dolu dolu bir eğitmen ve eğitim gördük. Kendisinin bize kattıkları için teşekkürler. Eğitim katılanlar arasında da güzel bir ekip oluştu gelecekteki iş yaşamımızda faydalarını tüm katılımcılarının göreceğine inanıyorum. Yeni bir eğitimde buluşmak dileğiyle.

 14. Kurumsal ya da bireysel 27001 sertifikasi, sertifikasyon akabinde yapabilecekleriniz, bu eğitimin size gerçekten katabilecekleri, mevcut oz gecmisinizle baglantili olarak geleceginize yon verip / veremeyeceginiz… Bu ve benzeri sorular ya da deneyimlerden once size tum detaylari izah eden, olumsuz yasanmisliklardan once simülasyon ile buyuk resmi gormenizi saglayan ve on onemlisi hemen herkesle bire bir ilgilenen bir başkasını daha bulmanız cok zor…

  Geri donutleri kisiye ozel, oluşturduğu her sinif ortami yeterli sayı ve kalitede. Pisman olmayacaginiza guvenim tam, uzun arastirmalar sonrasinda tercih etmis biri olarak gonul rahatligi ile soyluyorum.

  Tesekkurler Burak Hoca ;-)

  • Güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim Kamercan, eğitim sonrasında bu tarz yorumlar görmek inan benim için paha biçilmez derecede onur verici. Sizlere bir şeyler katabildiysem ne mutlu bana. Eğitim boyunca yapmış olduğun katkılardan dolayı ben de sana teşekkür ediyorum.

 15. Verdiği eğitimler ile onlarca kişinin kariyer yoluna ışık tutan, tecrübe ve bilgi birikimi ile konusuna hakim Burak hocama bizlere verdiği destek için eğitimde koşulsuz harcadığı emek için zor bir sınavı öğretici bilgiler ile bize kazandırdığı için ve eğitim boyunca biriktirdiğimiz anılar ve dostluklar için çok teşekkür ederim.

  • Muhammet Bey yazmış olduğunuz yorum için çok teşekkür ederim. Eğer dediğiniz şekilde size katkıda bulunabilmişsem kendim için hedeflediğim amaca ulaşmışım demektir. Sizin gibi değerli katılımcılardan bu tarz yorumlar duymak inanın beni gururlandırıyor. 5 gün boyunca yapmış olduğunuz katkı ve katılımınızdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

 16. Ilgım Balkuvar

  Burak hocanın eğitim süresince bizlere aktardığı bilgi ve birikimi sayesinde çok verimli bir eğitim geçirdim. İşindeki uzmanlığı ve en karmaşık konuları bile en yalın haliyle öğretebilme kabiliyeti gerçekten taktir edilmeye değer. Aynı zamanda eğitimdeki uygulamaların çokluğu ve Burak hocanın sıcak kanlı kişiliği sayesinde hiçte sıkıcı olmayan bir eğitim geçirdim. Bana kattıkları için kendisine çok teşekkür ederim.

  • Katılımcılara bir şeyler katabildiysem ne mutlu bana. Sizin gibi değerli katılımcılarla tanışmış olmak benim için büyük şans. Eğitim boyunca yapmış olduğunuz katkı ve katılımdan dolayı ben teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir